PayKasa.Org Resmi sitesine devam et
Ukash.web.tr | Türkiye Resmi Reselleri
Çalışma Saatlerimiz;
08:30 - 05:00
CANLI DESTEK
Güvenli ve Hızlı Ukash için:TEL: 0531 358 69 63

Güvenlik Politikası

Bu Sayfada Yer Alan Güvenlik Politikası, Sitemizde Sipariş Öncesinde-Sonrasında Uygulanan Güvenlik Prosedürlerimizi Yayınlamak ve Bilgilendirmek Amacı İle Eklenmiştir

ukash.web.tr/‘ da tüm sipariş ve ödeme işlemlerinin güvenliği elektronik ortamda ve 128 Bit RAPID SSL(Secure Sockets Layer) sertifikası ile sağlanmaktadır. SSL sertifikaları; verilerin akışını güvenli bir platformda şifreleyerek ilgili adrese ulaştırmayı sağlayan ve endüstri standardı haline gelmiş bir araç olmakla beraber, kredi kartı bilgilerinin gizliliğini de sağlayan bir sistemdir.

SSL sertifikası, alışverişiniz esnasında, kredi kartı bilgilerinizi banka terminallerine güvenli olarak ulaştırmakta ve bankadan gelen yanıt doğrultusunda kartınızdan provizyon alınmasını sağlamaktadır. Bu işlemlerin tümü banka terminalleri ve kart sahibi arasında yapıldığından dolayı, bilgiler üçüncü şahısların görebileceği bir ortamda olmamaktadır.
SSL sertifikası bulunan bir ortamda olup olmadığınızı iki şekilde anlayabilirsiniz. İlk olarak, sertifika bulunan bir alana girdiğinizde sayfa adresinde(URL) protokol http yerine https olarak(örn. http://www.ukash.web.tr) protokol adresi değişmektedir. İkinci olarak olarak ise tarayıcınızın sağ alt köşesinde kilit simgesi belirmektedir.

Bu simge tıklandığında sertifika ile detaylara ve geçerlilik bilgilerine ulaşılabilir. Bu iki tanımlama, sayfanın SSL ile korunduğunu göstermektedir.
Internette kredi kartı kullanımı, sanılanın aksine günlük hayattaki kullanımdan daha güvenlidir. Bu nedenledir ki gündelik hayatta yapılan kredi kartı hırsızlığı, internette minimum düzeydedir. Internet ortamının bu nedenle fiziksel kartlarla yapılan alışverişlerden daha güvenli olduğunu söylemek mümkündür.