PayKasa.Org Resmi sitesine devam et
Ukash.web.tr | Türkiye Resmi Reselleri
Çalışma Saatlerimiz;
08:30 - 05:00
CANLI DESTEK
Güvenli ve Hızlı Ukash için:TEL: 0531 358 69 63

Ukash Satışı Durdurulmuştur

T.C Kanunları gereği satışımız yoktur.

Bddk Ukash yasasi

İnternet ortamının Elektronik parası olarak Adlandirilan ”Ukash” Türkiye Cumhuriyeti Kuralları gereği artık yasal olmadığı açıklanmıştır Bddk’da yapılmış olan açıklamada daha detaylı bilgilendirme resmi adresinde mevcut olup daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

EPAY A.Ş firmasi olarak Lisans Başvurusu tamamlandıkdan sonra Tek Resmi reselleri olarak devam edilecektir,  Elektronik Para Satışına EPAY A.Ş firmasi Müşterisi olmanız tesadüf değildir.

Satışlarımız 25.06.2015 tarihinde durdurulmuştuır.

SORU 43:Kanun kapsamında olan ödeme hizmetlerinin ya da Kanun kapsamında olan elektronik para ihracının izinsiz olarak sunulmasının yaptırımı nedir?

CEVAP: Kanuna göre gereken izinleri almaksızın ödeme kuruluşu veya elektronik para kuruluşu gibi faaliyet gösteren kişilere yönelik olarak Kanunda  adli para ve hapis cezası uygulanması öngörülmüş olup, bu suçun bir işyeri bünyesinde işlenmesi durumunda bu işyerinin iki aydan altı aya kadar,  tekerrür halinde sürekli olarak kapatılmasına karar verilebileceği hususu da Kanunda hükme bağlanmıştır.

Ayrıca Kanuna göre gereken izinleri almaksızın ticaret unvanlarında, her türlü belgelerde, ilan ve reklamlarda veya kamuoyuna yaptıkları açıklamalarda ödeme kuruluşu veya elektronik  para kuruluşu gibi faaliyet gösterdiği izlenimini yaratacak söz ve deyimleri kullanan kişilere yönelik olarak da Kanunda adli para ve hapis cezası uygulanması öngörülmüş olup, bu suçun bir işyeri bünyesinde işlenmesi durumunda bu işyerinin iki aydan altı aya kadar, tekerrür halinde  sürekli olarak kapatılmasına karar verilebileceği hususu da Kanunda hükme bağlanmıştır.

Türkiye’de diğer alternatif kartlar olarak Paykasa kart ve paykwik kullanılmaktadir, Bddk tarafından izin alındığı söylenmektedir Paykasa ve “Paykwik adı altında piyasada satılmaktadir.